Barcelona kompletohet për derbin e madh

Futboll

Barcelona kompletohet për derbin e madh

Më: 9 prill 2021 Në ora: 13:39
Barcelona kompletohet për derbin e madh

Skuadra e Barcelonës sot gjatë ditës ka dalur me një komunikatë në rrjetet sociale për tifozët e saj.

Klubi katalunas njoftoi publikun se dyshja e mbrojtjes, Gerard Pique dhe Sergi Roberto do të jenë gati për sfidën kundër Real Madridit për ditën e nesërme.

Pique kishte të lënduar ligamentet e gjurit të djathtë dhe pas një muaji, taman në kohë për ndeshjes e sezonit, rikthehet në ekipin katalunas.

Kurse, Roberto ishte lënduar në çerekfinalen e Kupës ‘Del Rey’ kundër Grandas, dhe ka arritur të rikuperohet.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës zhvillohet ditën e shtunë nga ora 21:00 në Valdalebas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat