Arsenal barazon në ‘frymën e fundit’

Futboll

Arsenal barazon në ‘frymën e fundit’

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 22:54
Alexandre Lacazette

Arsenal në fundin e takimit ka fituar një pikë ndaj Crystal Palace, në kuadër të xhiros së tetë në Premierligë.

“Topçinjtë ishin në disavantazh prej 1-2, mirëpo në kohën shtesë shënuan për të fituar një pikë në “Emirates”.

Pas vetëm tetë minutave lojë, qendërsulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang kaloi Arsenalin në epërsi pas një topi të kthyer nga goditja e Nicolas Pepe.

Tutje, dy skuadrat kishin raste, mirëpo nuk i konkretizuan, kështu që pjesa e parë përfundoi me rezultat 1 – 0.

Në pjesën e dytë, Crystal Palace ishte skuadër më efektive në sulm dhe arriti të bëjë përmbysjen, por vendasit barazuan në fund.

Pesë minuta pasi nisi 45-minutëshi i dytë, nga një gabim në mbrojtje përfitoi Benteke që shënoi nga afërsia (50′).

Ndërsa, pas një asistimi të Olise, Edouard nga një pozitë jo e favorshme e dërgoi topin në portë (73′).

Tutje, kur mendohej se do mbyllej ndeshja, ishte Alexandre Lacazette që shënoi golin e barazimit (90+5).

Me këtë barazim, Arsenal renditet në pozitën e 12-të me 11 pikë, derisa Crystal zë pozitën e 14-të me 8 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat