Slloveni i zhgënjyer me rezultatin e Kosovës

Futboll

Slloveni i zhgënjyer me rezultatin e Kosovës

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 20:10
Slloveni i zhgënjyer me rezultatin e Kosovës

Slloveni Primozh Gliha ka debutuar me humbje në stolin e Kombëtares së Kosovës, që zuri vendin e të shkarkuarit, Bernard Challandes.

Dardanët u mundën 0-2 në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke vazhduar kështu ecuria negative.

Gliha tha pas ndeshjes se Kosova s’pati fat.

“Jam i zhgënjyer me rezultatin sepse kishim shumë raste dhe nuk shënuam”.

“Krijuam shumë raste, por nuk patëm fat, por ndoshta do ta kemi në ndeshjen e ardhshme.

“Në futboll kur krijon raste, do të thotë që kemi luajtur mirë. Por kur filloni të shënoni gola atëherë duket më e dukshme”.

“Do të flas me ekipin për të gjetur një zgjidhje”.

“Do të shkojmë të luajmë në Greqi me të njëjtin mentalitet”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat