Arrihet marrëveshja, Ralf Rangnick në Manchester United

Futboll

Arrihet marrëveshja, Ralf Rangnick në Manchester United

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 17:08
Ralf Rangnick.

Manchester United ka arritur një marrëveshje parimore me Lokomotiv Moscow për Ralf Rangnick.

Kontratat pritet të nënshkruhen këtë fundjavë që Rangnick të marrë detyrën e përkohshme deri në fund të sezonit.

Marrëveshja e Rangnick përmban edhe dy vjet të tjera në një rol konsulence në Old Trafford.

“Sky Sports News” ka mësuar se nënkryetari ekzekutiv i United, Ed Woodward ka shtyrë për dy vjet të tjera duke pasur parasysh nivelin e ekspertizës së Rangnick.

United beson fuqishëm se Rangnick do të ofrojë njohuri dhe burime të vlefshme në anën e futbollit përtej fundit të sezonit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat