Pogba është një prani e jashtëzakonshme...

Futboll

Pogba është një prani e jashtëzakonshme...

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 18:11
Pogba është një prani e jashtëzakonshme...

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, kishte planifikuar një transferim te Real Madridi prej disa kohësh, por duket se është hequr nga tavolina pasi Los Blancos kanë vënë frenat në lëvizje.

28-vjeçari kishte qenë në radarin e Real Madridit për disa kohë, që nga ngritja e tij në famë me Juventusin dhe mendohej se ai mund të ishte një opsion i mundshëm në të ardhmen e afërt pasi kontrata e tij përfundon më 30 qershor.

Pavarësisht se Pogba është një prani e jashtëzakonshme në mes të parkut dhe me një bollëk talentesh, duket se Real Madridi do të preferonte të investonte burimet e tij diku tjetër në skuadër, me bisedat që Mbappe nuk do të largohet së shpejti. Pogba është në gjendje të diskutojë një lëvizje në një klub tjetër nga 1 janari, por Real Madridi duket se ata po priren drejt mbajtjes së Luka Modric, në vend që ta zëvendësojnë atë me francezin.

Kur Zinedine Zidane ishte në krye të Real Madridit, ai vazhdimisht shprehte dëshirën për të nënshkruar me Pogba nga Manchester United gjatë dy qëndrimeve të tij si trajner. Nga ana tjetër, Pogba nuk ka qenë gjithmonë më i kënaqur në Manchester United, me momentet e tij më të këqija që erdhën nën drejtimin e Jose Mourinhos, kur lojtari shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga klubi.

Pas gjithë viteve të spekulimeve, tani duket se Real Madrid do të humbasë mundësinë për të nënshkruar me një nga mesfushorët më të mirë në botë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat