Zhdrella në Dukagjin

Futboll

Zhdrella në Dukagjin

Nga: K.G. Më: 16 janar 2022 Në ora: 15:02
Zhdrella në Dukagjin

Futbollisti më përvojë të madhe, Mentor Zhdrella, edhe zyrtarisht i skuadrës së Dukagjinit të Klinës.

Kryetrajneri Armend Dallku ka arritur një përforcim të madh për pjesën e dytë të kampionatit në elitën e futbollit të Kosovës. Zhdrella është prej mesfushorëve më të mirë në Kosovë.  

"Mentori ka një karrierë të pasur ne futbollin e Kosovës, ai ne të kaluarën ishte pjesë e shumë skuadrave ne futbollin e tonë, duke u paraqitur me disa klube te ndryshme, "Hysi", "Prishtina", "Feronikeli", janë vetëm disa nga klubet me të cilat ai është aktivizuar ne të kaluarën. Klubi i fundit me të cilin është paraqitur Zhdrella për një periudhë katër vjeçare është skuadra e KF Llapit, klub ne të cilin ishte edhe si kapiten ne dy edicionet e fundit.

Mentori ishtë përballur me një lendim i cili e la jashtë fushave të gjelbërta për disa muajë, dhe tash pasi e ka tejkaluar do të jetë një ndihmesë e madhë per klubin me përvojën e tij dhe karrierën e pasur që ka pas vete", njofton FC Dukagjini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat