Martial raportohet se ka pranuar t’i bashkohet gjigantëve

Futboll

Martial raportohet se ka pranuar t’i bashkohet gjigantëve

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:50
Martial raportohet se ka pranuar t’i bashkohet gjigantëve

Ylli i Manchester United, Anthony Martial raportohet se ka pranuar t’i bashkohet gjigantëve të Serie A, Juventus.

Francezi ka rënë në Old Trafford dhe u përjashtua nga trajneri i përkohshëm Ralf Rangnick për pretendimin se kishte kërkuar që të mos përfshihej në skuadrën e ndeshjes së United për t’u përballur me Aston Villa.

Martial, megjithatë, mohon pretendimin e Rangnick.

Ai tha në Instagram: “Unë kurrë nuk do të refuzoj të luaj një ndeshje për Man United.

“Kam qenë këtu për shtatë vjet dhe kurrë nuk kam shpërfillur dhe nuk do të mos respektoj kurrë klubin dhe tifozët.”

Dhe sipas gazetarit Rudy Galetti, një largim për Martial mund të jetë më afër dhe se do të transferohet në Juve.

Pala italiane do të donte të merrte Martial si huazim fillestar për pjesën e mbetur të sezonit.

Dhe Juve do të donte që Man Utd të mbulonte disa nga pagat e Martial, diçka që mund të rezultojë të jetë një pikë e vështirë.

Gjithsesi, negociatat janë në vazhdim.

Një gjë është e sigurt, Martial nuk do t’i bashkohet një klubi rival të Premier League në merkaton e dimrit.

Fabrizio Romano raportoi se Martial nuk është i interesuar për një transferim në një klub tjetër anglez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat