Humbje në tavolinë

Futboll

Humbje në tavolinë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:28
Humbje në tavolinë

Nëpërmjet një komunikate për shtyp, Gjykatësi Sportiv ka bërë të ditur vendimin për Udinese-Salernitana, duke i dhënë fitoren në tavloinë 3-0 bardhezinjve.

Salernitana është penalizuar edhe me një pikë në renditje sepse nuk është paraqitur në ndeshjen e Udines kundër friulanëve.

Sanksionet janë të parashikuara në rregullore për moszhvillimin e ndeshjes.

Si ndryshon renditja

Inter 50

Milan 48

Napoli 46

Atalanta 42*

Juventus 41

Fiorentina 35*

Roma 35

Lazio 35

Torino 31*

Verona 30

Empoli 29

Sassuolo 28

Bologna 27*

Udinese 23*

Spezia 22

Sampdoria 20

Venezia 18*

Cagliari 16

Genoa 12

Salernitana 10**

*një ndeshje më pak

** një ndeshje më pak dhe një pikë penalizim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat