FC Shkupi barazon me ukrainasit

Futboll

FC Shkupi barazon me ukrainasit

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:15
FC Shkupi barazon me ukrainasit

Ndeshja e tretë e FC Shkupit në Antalia të Turqisë është mbyllur me barazim, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “bardhekaltërve” nga Çairi ishte skuadra ukrainase e Çernomorets Odesa, me të cilën skuadër në fund barazuan me shifrat 1:1. Të parët në avantazh në këtë përballje kaluan ukrainasit, edhe atë përmes një penaltie, të cilën në gol e shndërroi Nazarij Rusin.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 23-të, ndërsa ky gol u tregua të jetë edhe i vetmi i shënuar gjatë 45 minutëshit të parë.

Në pjesën e dytë trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski bëri disa ndryshime, duke i dhënë mundësinë që me fanellën “bardhekaltër” të debutojë edhe Omar Imeri. Ky i fundit bëri mjaft mirë në mesfushë, duke treguar që në pranverë do të jetë një forcë shtesë për mesfushën e skuadrës nga Çairi, që golin e barazimit ndaj ukrainasve të Çernomorets Odesa e gjeti në minutën e 62-të përmes Marko Gjorgievskit.

Ishte ky barazimi i parë për FC Shkupin i arritur në tokën turke, pas disfatës 4:1 nga Leh Poznan dhe fitores 2:1 ndaj azerëve të Sumgayit.

Ndeshjen e rradhës dhe të fundit në Antalia të Turqisë, FC Shkupi do ta zhvillojë me 31 janar kundër skuadrës së njohur ruse të Akhmat Grozny, pjesë e së cilës është edhe ylli i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat