Juventus, mision në Londër

Futboll

Juventus, mision në Londër

Më: 18 maj 2022 Në ora: 16:31
Juventus, mision në Londër

Juventus e ka seriozisht, e nesërmja ka filluar. Bardhezinjtë, pas vendit të katërt të dytë radhazi, duan të kthehen të luftojnë për titullin në kampionat dhe duan të marrin sa më parë lojtarët e vënë në shënjestër për të përforcuar ekipin e Allegri-t.

Calciomercato.it ka bërë një përmbledhje të emrave më të nxehtë. Janë bërë hapa përpara konkretë për Di Maria-n, edhe pse mungon akoma një marrëveshje për rrogën dhe për kohëzgjatjen e kontratën, por jo vetëm.

Do të ketë kontakte të reja për Pogba. Goditja e tretë me kosto zero mund të jetë Ivan Perisic, për të cilin janë regjistruar hapa të rëndësishëm përpara. Përveç këtyre operacioneve, lëvizjet e tjera e dërgojnë drejtorin sportiv Cherubini në Londër.

Misioni anglez i njeriut të merkatos të Juventus-it tregohet nga Tuttosport. Objektivi i torinezëve është Gabriel, mbrojtës brazilian 24-vjeçar i Arsenal-it.

“Topçinjtë” nuk duan ta humbin, por fundi i kampionatit mund të sjellë një surprizë të hidhur, me humbjen e Champions-it, duke parë se Tottenham e ka parakaluar në vendin e katërt.

Kërkesa për kartonin e lojtarit është rreth 50-60 milionë euro. Një shifër që përfaqëson një investim të madh për arkat e Juventus-it, që po mendon të ofrojë një lojtar në këmbim.

Është ftohur me Arsenal-in hipoteza Arthur, por Cherubini është gati të propozojë McKennie dhe Kean, edhe pse për këtë të fundit duhen  rishikuar marrëveshjet me Everton-in.

Një tjetër lojtar i londinezëve që pëlqehet nga bardhezinjtë është edhe Thomas Partey, një mesfushor që vlerësohet shumë nga trajneri Allegri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat