Juventusi e ka seriozisht për Jorginhon

Futboll

Juventusi e ka seriozisht për Jorginhon

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:11
Juventusi e ka seriozisht për Jorginhon

Juventusi po tenton të transferojë Jorginho nga Chelsea dhe gjërat po bëhen serioze. Negociatat me lojtarin kanë arritur në fazë të avancuar.

Tashmë drejtori sportiv i Juventusit, Federico Cherubini, ka fluturuar drejt Londrës për të ta ccuar gjithçka në një nivel tjetër.

Ai do të flasë me drejtuesit e Chelsea për transferimin e Jorginho në Serie A, ku ai në të shkuarën ka luajtur me Napolin.

Mesfushori është nën kontratë me londinezët deri më 30 qershor 2023, ndaj edhe klubi i Premier League do të duhet ta shesë ose të rinovojë me të, ndryshe verën e ardhshme e humb me parametra zero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat