Roma mbërrin në Tiranë, autobusi verdhëkuq shoqërohet nën masa të rrepta sigurie

Futboll

Roma mbërrin në Tiranë, autobusi verdhëkuq shoqërohet nën masa të rrepta sigurie

Më: 24 maj 2022 Në ora: 17:16
Roma mbërrin në Tiranë

Skuadra e Romës mbërrin në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas.

Charteri me të cilin udhëtuan verdhekuqtë nga “Fiumicino” u ul në pistën e Rinasit, për t’u nisur menjëherë drejt Mak Albania Hotel (ish-Shertaton), ku ekipi roman do të akomodohet gjatë dy ditëve qëndrimi në Shqipëri.

Pasi zbriti nga avioni, delegacioni i Romës lëvizi drejt Tiranës me autobusin që mbërriti nga kryeqyteti italian një ditë më parë nëpërmjet portit të Durrësit.

Rreth orës 17:30, verdhkuqtë do të zbresin në stadiumin “Air Albania”, jo për t’u stërvitur, por thjesht për t’u njohur me terrenin e impiantit të finales.

Skuadra e Romës mbërrin në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas. Charteri me të cilin udhëtuan verdhekuqtë nga “Fiumicino” u ul në pistën e Rinasit, për t’u nisur menjëherë drejt Mak Albania Hotel (ish-Shertaton), ku ekipi roman do të akomodohet gjatë dy ditëve qëndrimi në Shqipëri.

Pasi zbriti nga avioni, delegacioni i Romës lëvizi drejt Tiranës me autobusin që mbërriti nga kryeqyteti italian një ditë më parë nëpërmjet portit të Durrësit.

Rreth orës 17:30, verdhkuqtë do të zbresin në stadiumin “Air Albania”, jo për t’u stërvitur, por thjesht për t’u njohur me terrenin e impiantit të finales.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat