Agim Ademi me bashkëpunëtorët e tij, homazhe pranë arkivolit të regjisores së njohur 

Futboll

Agim Ademi me bashkëpunëtorët e tij, homazhe pranë arkivolit të regjisores së njohur 

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:32
Agim Ademi me bashkëpunëtorët e tij, homazhe pranë arkivolit të regjisores së njohur 

Presidenti Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, me bashkëpunëtor e tij, bëri homazhe pranë arkivolit të regjisores së njohur.

“Sot së bashku me bashkëpunëtorët e mi, Muharrem Sahiti, Albert Bunjaki e Lulzim Berisha, bëmë homazhe pranë arkivolit të regjisores dhe producentës së njohur të filmit, njëherësh anëtares së grupit të tifozëve Dardanët, Vjosa Berisha.

Vjosa ishte personalitet i shquar i artit dhe kulturës në Kosovës dhe la pas vetes një trashëgimi të pasur artistike. 

Ajo gjithashtu dha  kontribut të madh edhe për organizimin e tifozëve të kombëtares Dardanët me idetë dhe kreativitetin e saj, teksa kontribuoi në sensibilizimin e shumë grave e vajzave për t'i ndjekur ndeshjet e futbollit.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat