Sosa është dëshira e klubit të njohur anglez

Futboll

Sosa është dëshira e klubit të njohur anglez

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 18:19
Sosa është dëshira e klubit të njohur anglez

Mbrojtësi kroat Borna Sosa është dëshira e klubit të njohur anglez, West Ham, raportojnë mediet britanike.

Kroati i cili është pjesë e klubit gjerman, Stuttgart, duke së brenda pak ditësh, do të bëhet më klub të ri, shkruan RTKlive.com.

Sosa, i cili po monitorohet nga disa klube të mëdha evropiane përfshirë edhe Chelsean dhe Barcelona, duket së karrierën do të vazhdojë në Premier League.

West Hami mësohet së destinacioni më i mundshëm i kroatit, kartoni i të cilit sipas Transfermarkt kushton 23 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat