Legjenda e Liverpool nis keq aventurën si trajner, ultrasit ndërpresin konferencën

Futboll

Legjenda e Liverpool nis keq aventurën si trajner, ultrasit ndërpresin konferencën

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:38
Legjenda e Liverpool nis keq aventurën si trajner

Albert Riera, ish-futbollisti i Liverpool dhe Galatasaray-t është prezantuar si trajner i Olimpisës së Lublanës.

Mirëpo diçka ka shkuar keq.

Në kryeqytetin slloven nuk është aspak një atmosferë e mirë mes tifozëve dhe klubit, aq sa solli ndërhyrjen e ultrasve.

Këto të fundit nuk e kanë pritur mirë largimin e ish-trajnerit Prosineçki dhe gjatë konferencës për shtyp të prezantimit të Rierës, ata hynë në sallë  dhe ndërprenë drejtorin sportiv dhe trajnerin e ri, duke dhënë një sinjal shumë specifik.

"Ju nuk jeni të mirëpritur këtu". Një reagim i fortë që e detyroi spanjollin të ngrihej dhe të largohej, pas një dialogu të shkurtër: imazhe që duken të pabesueshme, por që janë reale dhe konkrete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat