Manchester Utd më i dobët në histori, e konfirmojnë edhe statistikat

Futboll

Manchester Utd më i dobët në histori, e konfirmojnë edhe statistikat

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 23:54
Manchester Utd më i dobët në histori, e konfirmojnë edhe statistikat

Manchester United e ka nisur sezonin në mënyrën më të keqe të mundshme, dy humbje në dy duelet e fundit.

Disfata 4-0 ndaj Brentfordit ishte një goditje e rëndë për skuadrën e Ten Hag, që ka sjell dhe reagime të ashpra të tifozëve në rrjetet sociale.

Dy humbje radhazi, me 6 gola të pësuar dhe vetëm një të shënuar në 2 ndeshjet e para në kampionat te United nuk ndodhnin prej 101 vitesh.

Në vitin 1921, kur skuadra drejtohej nga John Chapman skuadra kishte të njëjtat rezultate në kampionat, madje u mund edhe në ndeshjen e tretë.

Tashmë Ten Hag rrezikon ta arrijë këtë rekord negativ, sepse ndeshja e radhës në Premier është kundër Liverpool.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat