Flamurtari nuk llogarit Besën

Futboll

Flamurtari nuk llogarit Besën

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 15:36
Flamurtari nuk llogarit Besën

Flamurtari ka zhvilluar ndaj Besës ndeshjen e 4-të të këtij sezonit në Kategorinë e Parë.

Vlonjatët dolën me 3 pikë nga stadiumi “Flamurtari”, teksa mposhtën kavajasit.

Golat për kuqezinjtë arritën t’i shënonin Juri me penallti në minutën e 25-të, ndërsa goli i dytë erdhi në minutën e 35-të kur Souza de Oliveira do të ndëshkonte për herë të dytë Besën.

Në fraksionin e dytë kjo përballje mes dy ekipeve nuk prodhoi gola të tjerë, me vendasit që koleksionuar kështu një 3 pikësh me shumë vlera, teksa është fitorja e dytë rresht në kampionat, duke u ngjitur përkohësisht në vendin e dytë  në tabelën e klasifikimit me 7 pikë. Besa nga ana tjetër mbetet në kuotën e 4 pikëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat