Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak bëhet trafiku

Futboll

Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak bëhet trafiku

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 18:54
Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak bëhet trafiku

Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak bëhet trafiku!

Është shtyrë me 15 minuta starti i ndeshjes Marseille-Sporting CP.

Siç raporton “L’Equipe”, skuadra portugeze pati vështirësi për të mbërritur në Velodrome për shkak të trafikut.

Kjo ka qenë arsyeja pse është vendosur se kjo ndeshje, e vlefshme për raundin e tretë të fazës së grupeve të Champions League të nisë në orën 19:00, nga 18:45 që ishte planifikuar.

Takimi mes Marseille dhe Sporting është i vlefshëm për Grupin D, pjesë e të cilit janë edhe Tottenham dhe Eintracht Frankfurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat