Jeta pas hekurave e Dani Alves

Futboll

Jeta pas hekurave e Dani Alves

Më: 26 janar 2023 Në ora: 17:30
Dani Alves

Historia për Dani Alves vazhdon. Me ish-mbrojtësin kampion i gjithçkaje me Barcelona-n, i cili akuzohet për sulm seksual ndaj një të reje, që dyshohet se ka ndodhur në ditët e fundit të vitit 2022 në një klub nate të Barcelonës.

Braziliani u mbajt në burg si masë parandaluese përpara se të gjykohej dhe tani i kalon ditët në burgun Brians 2. Dhe për fatin e tij, siç zbulon El Periodico, ka gjetur një shok qelie që po e ndihmon shumë të përshtatet me jetën pas hekurave.

Shoku i qelisë në fjalë është gjithashtu brazilian, i akuzuar për sulm seksual dhe mbi të gjitha… emri i tij është si një tjetër ish-brazilian i Barçës!

Dani Alves dhe…Coutinho, një çift i bukur nëse nuk do të flisnim për ndarjen e një qelie.

Edhe pse mbrojtësi duket se ka nevojë për udhërrëfyesin e tij, të zgjedhur direkt nga zyrtarët e burgut për të siguruar që Alves të mësohet me regjimin e burgut, me orën e zgjimit në 8 dhe dritat e fikura në 23.

Qelia e përbashkët mes të dyve ka banjën e saj me lavaman dhe dush dhe dy krevate.

Zyrtarët e burgut kanë vendosur të vendosin Dani Alves në këtë lloj qelie për të mos lejuar që futbollisti të ketë shumë kontakte me pjesën tjetër të të burgosurve në ambiente të përbashkëta si banja apo dushe.

Dhe kjo është edhe arsyeja pse u zgjodh transferimi i tij, pasi në fillim të kësaj historie futbollisti ishte transportuar në burgun e Brians 1, për t’u transferuar në repartin e dytë.

Por, siç shpjeguan në programin Sálvame, braziliani ka ende marrëdhënie me të burgosurit e tjerë.

Në kohën e tij të lirë Dani Alves zbret për të luajtur futboll në oborr me të tjerët dhe disa nga të burgosurit, kuptohet mjaftueshëm, i kanë kërkuar një autograf.

Por duke përjashtuar dhomën me banjë, nga Spanja sqarojnë se për të trajtimi është saktësisht i njëjtë me të burgosurit e tjerë. Edhe pse askush nga të tjerët ndoshta nuk ka një zyrtar që e kontrollon shpesh, për të mos lejuar që dikush ta fotografojë.

Gjithashtu për shkak se çdo imazh duhet të dalë nga Brians 2, do të konsiderohej shkelje e privatësisë së lojtarit dhe mund t’i kushtonte një denoncim burgut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat