Donnarumma: Shqipëria është një ekip i madh

Futboll

Donnarumma: Shqipëria është një ekip i madh

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 15:19
Gianluigi Donnarumma

“Para së gjithash, jam i lumtur që jam këtu dhe përfaqësoj Italinë.

Padyshim që do të jemi gati për këtë eveniment të madh, që është një kompeticion unik dhe që pata fatin ta fitoj.

Ne jemi të gjithë këtu tani për të mbrojtur titullin tonë dhe të përpiqemi të bëjmë më të mirën për të arritur në finale”, ka deklaruar kapiteni i kombëtares italiane Gianluigi Donnarumma gjatë një interviste në faqen e UEFA-s, në funksion të Euro 2024.

Për ndeshjen debutuese kundër Shqipërisë, Donnarumma tha: "Shqipëria është një ekip i madh me lojtarë të rinj interesantë që kanë përvojë.

Çdo ndeshje është e ndryshme, kështu që ne do të duhet ta përballojmë atë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje. Ne do duhet të shikojmë ndeshje pas ndeshjeje, por tani po mendojmë të bëjmë mirë kundër Shqipërisë, do të shohim”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat