Prishtina pa dy lojtare kryesore

Hendboll

Prishtina pa dy lojtare kryesore

Nga: K.Goca Më: 19 janar 2021 Në ora: 15:13
Prishtina pa dy lojtare kryesore

Stinori pranveror padyshim se do të jetë mjaft i vështirë për klubin e hendbollit Prishtina, prej klubeve më të organizuar në vend me president Nebih Zariqi.

Prishtina po ballafaqohet me lëndimet e lojtareve dhe si rrjedhojë e kësaj do t’i mungojnë edhe dy hendbolliste.

Trajneri Jeton Havolli, gjithsesi e pret një sprovë e vështirë në pjesën e dytë të kampionatit. 

“Jemi në përpjekje me u konsolidua, përveç Shkurte Mehmetit (e operuar) edhe Aida Stagovës, që është e lënduar, të tjerat janë gati”, tha shkurt Mehmeti për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Prishtina zë vendin e tretë me 18 pikë gjatë stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat