Vushtrria përballet me ekipin nga Zvicra

Hendboll

Vushtrria përballet me ekipin nga Zvicra

Më: 20 korrik 2021 Në ora: 12:07
Vushtrria përballet me ekipin nga Zvicra

KHF Vushtrria luan me SPONO Eagles të Zvicrës!

Kampionia e Kosovës në konkurrencë të femrave, Vushtrria, ishte e fundit që u tërhoq në shortin e raundit të dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).

Vushtrria do të takohet me skuadrën e suksesshme nga Zvicra, SPONO Eagles. Pra skuadrën vushtrriase e presin dy ndeshje të vështira dhe të forta.

Ndeshja e parë është më 16 apo 17 tetor në Vushtrri, ndërsa e kthimit një javë më vonë në Zvicër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat