Trepça dhe Kastrioti shënojnë fitore të thella

Hendboll

Trepça dhe Kastrioti shënojnë fitore të thella

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 15:37
Trepça dhe Kastrioti shënojnë fitore të thella

Janë zhvilluar ndeshjet e raundit preliminar të Kupës së Kosovës në hendboll.

Te hendbollistët, Trepça e ka mposhtur rivalin lokal, Vushtrrinë, me rezultatin 51:29.

Befasi nuk ka lejuar as Kastrioti i Ferizajt. Kastrioti e mposhti Vjosën e Shtimes me shifrat 43:23.

Në raundin e parë kaloi edhe Samadrexha. Skuadra samadrexhase e mposhti KEK-un me rezultat 38:20. Edhe te hendbollistet u luajtën tri ndeshje në raundin preliminar të Kupës së Republikës së Kosovës.

Derbin prizrenas mes Prizrenit dhe CLICK-ut e fitoi skuadra CLICK me rezultatin 12:9. Ndeshjen KEK-u – Samadrexha e fituan mysafiret me rezultatin 39:29. Tutje ka avancuar edheDukagjin që fitoi bindshëm ndaj Llapushës (44:6).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat