Istogu mburret me këto lojtare

Hendboll

Istogu mburret me këto lojtare

Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:56
Pranvera Ferataj, Doresa Rugova dhe Albina Rugova

Kampionja vjeshtore Istogu mburret me tri lojtare, si Albina Rugova, Pranvera Ferataj dhe Doresa Rugova.

Istogu pretendon ta rikthejë titullin e kampionit në vitrinat e tyre dhe të mbrojnë edhe trofeun e Kupës së Kosovës, ky është synimi i Faruk Shalës, kryetrajner.  

“Albina Rugova, Pranvera Ferataj dhe Doresa Rugova laureatet e vitit 2021 nga Istogu.

Federata e hendbollit e Kosovës ka mbajtur ceremoninë tradicionale të zgjedhjes së më të dalluarave, për vitin që lamë pas.

Albina Rugova për të 4tën herë rresht është zgjedhur aloja e majtë më e mirë në Kosovë, qendra e Istogut Pranvera Ferataj është zgjedhur më e mira e vitit në pozitën e saj për të dytën here, ndërsa Doresa Rugova është zgjedhur ndër 7 hendbollistet e reja më të mira të vitit 2021”, shkruan në faqen e KH Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat