Ferizaj në finale

Hendboll

Ferizaj në finale

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 14:57
Ferizaj në finale

Ferizaj është finalisti i parë në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll.

Të dielën në Gjakovë në gjysmëfinalen e parë, Ferizaj e mposhti Samadrexhën me rezultat 25:22.

Pjesa e parë përfundoi 8:6 për ferizajaset, pjesa e dytë 17:13, ndërsa në fund dallimi ishte tri gola.

Sumea Sadiku i shënoi 7 gola për Ferizajn, ndërsa Olta Hoxha gjashtë. Nga 5 i kishin Aulona Hyseni e Shijesa Zeneli. Te Samadrexha, 7 gola i shënoi Elisa Krasniqi. Ernela Basholli i shtoi 6, kurse 5 i kishte Artiola Surdulli.

Të hënën nga ora 16:00, Samadrexha luan për vend të tretë, ndërsa Ferizaj nga ora 17:30 e zhvillon finalen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat