Bellma Beba: Përmes gazetës ‘Bota sot’ i përcjellim të gjitha risitë e sportit

Hendboll

Bellma Beba: Përmes gazetës ‘Bota sot’ i përcjellim të gjitha risitë e sportit

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 16:58
Bellma Beba

Hendbollistja shqiptare nga Gostivari i Maqedonisë së Veriut, Bellma Beba, shprehet me fjalët më të bukura për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Ajo e uron 27 vjetorin e gazetës, duke thënë se po luan një rol të madh në afirmimin e vlerave kombëtare sportive. 

Beba tha se “Bota sot” është edhe zë i fuqishëm i sportistëve edhe të diasporës. 

Bellma Beba është lojtarja kryesore në ekipin gjerman, Wurth – Mitte, qendra më e mirë që ka luajtur për vite me radhë në Kosovë me sukses.

“Përmes gazetës ‘Bota sot’ mund t’i përcjellim të gjitha risitë e sportit të Kosovës dhe anembanë. Kjo ka shumë rëndësi për të gjithë sportistët, sidomos për ato që janë në diasporë.

Sepse e kemi mundësinë që të dijmë se çka po ndodh në sportin kosovar, dhe jo vetëm kaq, ne sportistet intervistohemi gjithmonë nga ana e gazetarit Kemajl Goca i cili i përcjell vazhdimisht sukseset tona dhe dashamirët e sportit kosovar janë po ashtu të informuar me punën që ne e bëjmë në diasporë. Gazetës ‘Bota sot’ ia uroj 27 vjetorin dhe i falënderohem për punën e palodhshme që e bën!”, uron Beba.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat