Me gjashtë ekipe në Evropë, 4 meshkuj e 2 femra?!

Hendboll

Me gjashtë ekipe në Evropë, 4 meshkuj e 2 femra?!

Nga: K. G. Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:08
Me gjashtë ekipe në Evropë, 4 meshkuj e 2 femra?!

Për dallim nga vitet e kaluara, këtë vit do të kemi me pak ekipe të hendbollit në garat evropiane!

Edhe pse ende nuk është bërë zyrtare lista se sa ekipe do të shkojnë në garat evropiane, burimet tona konfirmojnë se 4 ekipe meshkuj e 2 femra do të garojnë në Evropë.

Istogu si kampion dhe Ferizaj si nënkampione në konkurrencën e femrave.

Për të meshkujt nuk dihet ende saktë, përveç që raportohet se do të marrin pjesë Besa Famgas, si kampion, Kastrioti finalist i Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Trepça ose Rahoveci. 

Federata e Hendbollit e Kosovës, së shpejti do të dalin me konfirmim zyrtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat