Istogu sfidohet nga Çairi në Kupën Evropiane

Hendboll

Istogu sfidohet nga Çairi në Kupën Evropiane

Më: 19 korrik 2022 Në ora: 14:33
Istogu sfidohet nga Çairi në Kupën Evropiane

Dy skuadra shqiptare, Istogu e Çairi i Shkupit, takohen në kuadër të Kupës Evropiane në hendboll në konkurrencë të femrave.

Shorti për raundin e dytë është tërhequr të martën në Vjenë.

Çairi është skuadër shqiptare nga Shkupi, që po ka suksese në vitet e fundit.

Por kampioni ynë, Istogu, synon suksesin ndaj shkupjaneve. Istogu është vendas në ndeshjen e parë, ndërsa tashmë llogarit edhe në përvojën evropiane.

Ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane luhen më 8/9 dhe 15/16 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat