Kampionati i ri fillon më 17 shtator

Hendboll

Kampionati i ri fillon më 17 shtator

Më: 21 korrik 2022 Në ora: 19:45
Kampionati i ri fillon më 17 shtator

Edicioni 2022/2023 në hendbollin kosovar do të filloi më 17 e 18 shtator. Është ky një prej vendimeve që mori Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës në mbledhjen e mbajtur të enjten.

Bordi ka zhvilluar punimet nën udhëheqjen e presidentit Eugen Saraçini.

Bordi ka zgjedhur edhe komesarin e ri të garave. Këtë detyrë me përgjegjësi ia ka besuar Isak Osmanit, ish-gjyqtar dhe vëzhgues shumëvjeçar.

Bordi e ka falënderuar Istref Sadriun për punën 4-vjeçare si komesar i garave.

Bordi i FHK-së ka vlerësuar edicionin 2021/2022 si të suksesshëm. Gjatë edicionit të kaluar janë zhvilluar plot 803 ndeshje.

Bordi ka vendosur po ashtu që propozicionet e garave për edicionin e ardhshëm garues t’u dërgohen klubeve për shqyrtim. Klubet kanë kohë që deri më 1 gusht të bëjnë sugjerime dhe të japin vërejtjet eventuale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat