Mediumi boshnjak ka një fjalë për Kosovë

Hendboll

Mediumi boshnjak ka një fjalë për Kosovë

Nga: K. Goca Më: 8 mars 2023 Në ora: 22:09
Kosova

Mediumi boshnjak lavdëron Bosnjën dhe Hercegovinën për fitoren në kryeqytetin e Kosovës.

Bosnja dhe Hercegovina ka shënuar fitore me rezultat 25:22 (14:10) ndaj Kosovës, në takimin që u zhvillua në Qendrën e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.  

“Bosnja dhe Hercegovina justifikoi rolin e favoritit ndaj Kosovës dhe shënoi fitoren e parë, në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2024”, shkruan mes të tjera mediumi boshnjak “Osllobogjenja”.

Dardanët të dielën (me 12 mars) do të luajnë në konak të Bosnjës dhe Hercegovinës përkatësisht në Tuzëll.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat