Xhema e Jahja drejtuan ndeshje evropiane në Turqi

Hendboll

Xhema e Jahja drejtuan ndeshje evropiane në Turqi

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 12:13
Xhema majtas e Jahja djathtas

Gjyqtarët e hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja në fundjavë kishin angazhimin e radhës evropian.

Anëtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës ishin në Ankara të Turqisë, ndërsa e drejtuan ndeshjen mes Spor Toto SK dhe skuadrës nga Bosnja, RK Sloboda. Spor Toto fitoi me rezultat 28:27, por avancoi Sloboda, falë fitores 34:25 në ndeshjen në Tuzëll.

Ndeshja që u drejtua nga Xhema dhe Jahja i takoi rrethit të tretë të garave në Kupën Evropiane për hendbollistë.

Paraqitja e gjyqtarëve kosovarë të hendbollit është vlerësuar shumë pozitive. Delegime tjera për këtë dyshe priten në javët e muajt e ardhshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat