Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe”

Lajme

Në Serbi të bindur: Nëse njeh Kosovën, Vuçiç fiton “Nobelin për Paqe”

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 20:12
Aleksandar Vuçiq

Kohë më parë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se për sa kohë do të të mbajë këtë post, nuk do ta njoh pavarësinë e Kosovës. Ai madje, tha se sikur ta bënte këtë, do ta fitonte menjëherë Çmimin “Nobel për Paqe”.

Kështu mendon edhe vartësi i Vuçiqit, ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin.

“Nëse Vuçiqi pranon pavarësinë e Kosovës, do ta fitonte menjëherë Çmimin ‘Nobel për Paqe’. Kurse nëse do të lejonte shkatërrimin e Republika Srpskas, do të bëhej komisar evropian për çfarëdo që do të kishte qejf”, ka thënë Vulin, përcjellin mediat serbe.

Çmimi prestigjioz Nobel për Paqe ndahet nga Akademia e Shkencave e Suedisë për figurat që kontribuojnë gjatë vitit për paqen në botë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat