​Ngjarjet e datës 26 korrik

Lajme

​Ngjarjet e datës 26 korrik

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 00:09
Foto ilustrim

Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi mban konferencë për medie. (Oda Ekonomike e Kosovës, ora 09:30)

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2021, me raport amandamente të Komisionit funksional për Buxhet, Punë dhe Transfere. (Kuvendi i Kosovës, salla N-204, ora 10:00)

Zbulohet pllaka përkujtimore dedikuar zyrtarëve policorë të rënë në kryerje të detyrës “Heronjve të Kosovës”. (Objekti i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës – Prishtinë, hapësira e jashtme para objektit, ora 10:00)

Komisioni për Legjislacion shqyrton raportin me amendamente i Komisionit Funksional në Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2021. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00)

Përurohet libri i Adem Demaçit “Burgjet e mia- fati im i madh”. (Shoqata e të Burgosurve Politikë të Kosovës, ora 10:00)

Komisioni për Integrime Evropiane shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Kosovës për 2021, me amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 14:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat