Vdes gruaja që u shërbente bukë ushtarëve të UÇK-së, Syna Geci

Lajme

Vdes gruaja që u shërbente bukë ushtarëve të UÇK-së, Syna Geci

Më: 15 janar 2022 Në ora: 08:22
Syna Geci

Në moshën 83 vjeçare ka vdekur gruaja që gjatë luftës në Kosovë u kishte përgatitur bukë ushtarëve të UÇK-së, Syna Geci.

Vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët nëpërmjetë rrjetit social “facebook”.

Varrimi i të ndjerës bëhet sot me 15 janar në ora 14:00 në varrezat e lagjes Geci në Llaushë.

Postimi i plotë:

Me pikëllim të thellë ju njofojmë se ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare Syna Geci.
E ndjera, që ishte pjesë e një familjeje që ka dhënë kontribut të madh në kohën e luftës, ka qenë e dashur dhe e respektuar nga të gjithë ata që kishin rastin ta njihnin. Veçmas luftëtarët e UÇK-së dhe të tjerët që ishin ushqyer nga duart e saj gjatë kohës së luftës.
Varrimi i të ndjerës do të bëhet të shtunën me 15 janar, në ora 14,në varrezat e lagjes Geci
E pikëlluar familja e të ndjerës! 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat