BIK-u jep njoftimin për festën e Kurban – Bajramit

Lajme

BIK-u jep njoftimin për festën e Kurban – Bajramit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:33
Foto ilustrim

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita  e parë e festës së Kurban – Bajramit, është ditën e shtunë më 09 korrik 2022.

Bëhet e ditur se manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar kësaj feste mbahet në “Xhaminë e Madhe” në Prishtinë. Namazi i sabahut falet në orën 04:32, ndërsa

Ligjëratën tematike kushtuar festës së Kurban – Bajramit do ta mbajë dr. Orhan Bislimaj – kryemami i KBI në Prizren.

Me rastin e festës, ditën e parë, më 9 korrik 2022, Kryesia e BIK njofton se ashtu si tradicionalisht, organizon pritje përurimi në selinë e Kryesisë nga ora 9:00-12:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat