Bujar Osmani: Kemi 16 muaj kohë për të bërë ndryshimet kushtetuese

Maqedonia

Bujar Osmani: Kemi 16 muaj kohë për të bërë ndryshimet kushtetuese

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 19:56
Bujar Osmani

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, në një intervistë për TV21 duke folur për zhvillimet në vend dhe zgjidhjen përfundimtare mes kontestit me Bullgarinë, tha se nuk na ngelet gjë tjetër përveçse t’i kryejmë ndryshimet kushtetuese dhe se ka kohë të mjaftueshme për t’i bërë ato.

“Gjatë kësaj periudhe, kur të konstatojmë se janë numrat për ndryshimet kushtetuese. Kemi diku 15-16 muaj për të bërë këto ndryshimet kushtetuese, deri në momentin e përfundimit të skriningut”.

“Në momentin që do të përfundojë skriningu atëherë duhet të kemi përfunduar edhe me ndryshimet kushtetuese.

Mendoj se kemi kohë të mjaftueshme, 16 muaj, për të bërë ndryshimet kushtetuese”, tha Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat