Aliti: Ali Ahmeti nuk është dorëzuar përpara ultimatumeve

Maqedonia

Aliti: Ali Ahmeti nuk është dorëzuar përpara ultimatumeve

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 09:40
Ali Ahmeti dhe Rafiz Aliti

Ish-deputeti i BDI-së, Rafiz Aliti për “ClickPlus” tha se Ali Ahmeti nuk lëshon pe asnjëherë përpara ultimatumeve.

Ai tha se është i bindur se Ahmeti edhe këtë radhë do të gjejë një rrugëzgjidhje, siç ka vepruar edhe në të kaluarën.

“Sa e njoh unë Ali Ahmetin dhe “grupin e zjarrit”, Ahmeti asnjëherë nuk ka lëshuar pe. Nuk ka lëshuar pe para ultimatumeve, por ka hapur debate. Kemi debatuar dhe më herët kur është marrë një vendim i përbashkët dhe pas i kemi qëndruar.

Meritat i takojnë liderit, Ali Ahmeti për fitoret në këto 20-vjet. Nuk besoj se “grupi e zjarrit” do ta largojë nga skena politike. Gjithmonë kemi zgjidhja nga këto marrëveshje”, tha Aliti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat