Ahmeti: Mickoski luftën e ka parë në televizor, nuk merrem me të

Maqedonia

Ahmeti: Mickoski luftën e ka parë në televizor, nuk merrem me të

Më: 28 janar 2023 Në ora: 10:36
Ali Ahmeti dhe Mickosi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka realizuar sonte takimin përmbyllës me qytetarët e Tetovës.

Ndër të tjera, Ahmeti ka folur edhe për deklarimet e kryeopozitarit maqedonas, Mickoski, i cili në deklarimet e fundit ka përmendur luftën e vitit 2001.

Mickoski ka deklaruar se në vitin 2001 ka qenë vullnetar dhe nuk e ndjente se Ali Ahmeti e kishte fituar luftën.

“Teksa folte Artani, Talati kishte emocione e më tha; Në vitin 2002 në vend të Artanit isha unë. Gjithmonë do ta mbështetim rininë sepse vetëm kështu mund të ecim përpara, unë nuk merrem me Hristijan Mickoskin që më flet mua për luftë, ai s’ka qenë në luftë e ka pa vetëm në televizor, Ndaj unë hesht sepse heshtja është ilaç”, ka deklaruar Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat