Ministri Mexhiti i palëkundur në vendimin për shkarkimin e Jovevit

Maqedonia

Ministri Mexhiti i palëkundur në vendimin për shkarkimin e Jovevit

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 16:45
Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti

Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti i prerë në vendimin për shkarkimin e drejtorit të Kardiokirurgjisë nga posti.

Në një deklaratë për mediat ai tha se nuk ka ndërmend ta rishqyrtojë vendimin duke sqaruar se Jovev do të vazhdojë të qëndrojë si kardiokirurg në Klinikën e Kardiokirurgjisë duke mos sqaruar nëse e ka pranuar ofertën për këshilltar nacional të ministrit. Fatmir Mexhiti, Ministër i Shëndetësisë.

“Kur ministri sjell vendim, ai vendim nuk rishqyrtohet. Kafen e mëngjesit sot e piva me profesorin e nderuar Jovev.

Ai do vazhdojë të punojë në Klinikën e kardiokirurgjisë si kuadri më i mirë së bashku me ekipin tjetër profesionist do t’i përkushtohet më shumë pacientëve dhe punës ndërsa do ta ketë mbështetjen time të pa rezervë në punën e tij si mjek”, tha Mexhiti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat