Sllogani - Guxo - meritor për guximtaren Dr. Vjosë Osmani

Opinione

Sllogani - Guxo - meritor për guximtaren Dr. Vjosë Osmani

Idriz Zeqiraj Nga Idriz Zeqiraj Më 4 janar 2021 Në ora: 10:28
Vjosa Osmani

Vërtet, dikur, PDK-ja paska pasur një trinom slloganësh: "beso, guxo, fito!" Por, asnjërin nuk e ka përmbushur. Andaj, konsiderohet i pa qenë. Përkundrazi i ka zhgënjyer, duke mos realizuar asnjërin. Me slloganin "fito", është ngritur në pozitë, duke e pasur patericë LDK-në. Slloganet e saj emërmirë, i konvertoi në krimin e organizuar dhe hajninë zyrtare. Rrjedhimisht, i dështoi tërësisht!

Ndërsa Vjosë Osmani, vitin e shkuar - 2O19, slloganit "BESO", si kryesuese e listës zgjedhore të LDK-së, i dha përmbajtje, e lëndëzoi, duke i ndejtur besnik anëtarësisë, elektoratit të partisë dhe shqiptarëve mbarë. Në epërsinë e karrierës, kryetare e Kuvendit të Kosovës dhe Nënkryetare e LDK-së, zgjodhi sfidimin, sakrificën në mbrojtje të slloganit "BESO", tashmë, i reklamuar, i stenduar anekënd Kosovës dhe përmes kanaleve digjitale në tërë botën. Pëndryshe, lidërshipi i partisë kishte shkelur shenjtërinë e slloganit në fjalë dhe programin që e shoqëronte atë, duke u koalicionuar me bandën PAN.

Sllogani - GUXO - nuk është plagjiaturë, është një poezi kushtrim-frymëzuese e rilindasit fisnik, Ndre Mjeda, për të guxuar në çdo kohë e rrethanë. Sllogani - GUXO -, është meritor, autentik, për Vjosë Osmanin dhe mbështetësit e saj guximtarë. Sepse ajo ka guxuar të përballet me dy tabore destruktive dhe të rrezikshme, deri në tradhti kombëtare:

1) Koalicionin PAN dhe

2) Lidërshipin e LDK-së, përkatësisht, uzurpues të Logos të partisë të kryetarit Rugova.

Vjosa GUXOI t`i kundërvihet trinomit namkeq Hashimit-Isa-Skënderi, aprovues  dhe nënshkrues të:

1)  Demarkimit të kufirit me Malin e Zi, të njohur me "Demarkacion"; 

2) Krijimit të Bashkësisë të komunave serbe brenda Kosovës, alias "Zajednica";

4) Koalicionit PDK-LDK;

5) Emërimin e Hashimit president, përkundër porosisë-amanet të Presidentit Rugova, sepse "Hashimi është i rrezikshëm për Kosovën.

6) Korrigjimit të kufinjëve në çfarëdo varianti, të ashtuquajturit "shkëmbimi i territoreve", e deri ke ndarja e Kosovës, për çka bisedonin Hashimi, Vuqiçi, Rama, Batoni me kompani;

7) "Minishengenit, të biseduar në Nish, nga Rama-Vuqiç;

8) Kundër "lënies të Veriut Serbisë, zhbërjes të Gjykatës Speciale, faljes reciproke të krimeve, pajtimit serbo-shqiptar",

-  propozime të shpalosura nga Batoni, në TV "Dukagjini" dhe  "xhevahire" tjera, në këmbim të lirisë të presidentit Hashim. Pra, rrafsh Kosova!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat