Periudha e qeverisjës së Kosovës nga Klani PRONTO po merr fund dita ditës

Opinione

Periudha e qeverisjës së Kosovës nga Klani PRONTO po merr fund dita ditës

Nga: Adem Bytyçi Më: 19 qershor 2021 Në ora: 16:36
Adem Bytyçi

Jo se jo, Kurti dhe Osmani po i shkatrrojnë krimin ekonomik të organizuar, korrupsionin dhe mbeturinat e pushtetit të KLANIT PRONTO, i cili Kosovën e konsideronte pronë të babës dhe pasurit e saj i bënte rrush e kumbulla në një kohë kur qytetarët në mungesë të vendëve të punës , varfërisë dhe mjerimit detyroheshin ta lëshonin vendin e tyre për të gjetur shpëtimin në vendet e perëndimit.

Pra ,periudha e qeverisjës së Kosovës nga KLANI PRONTO po merr fund dita ditës në t'mirën e vendit, prandaj idhtarët e këtij Klani e kanë vështirë të pajtohen me shkarkimin e mbeturinave të këtij KLANI nga i cili kanë përfituar pa drejtësisht, prandaj veprimet e presidentës Osmani dhe të Kryeministrit Kurti, në çrranosjen e mbeturinave të KLANIT PRONTO, nga hallkatë e shtetit dhe pushtetit i quajnë veprime anti Kushtetuese...

Tani , duhet ta kuptojnë të gjithë pa dallime politike dhe partiake ,se klanët mofioze pilitike si ai i PRONTOS kurrë më nuk do të tolorohet që ta dominojnë sqenen politike të Kosovës.

Mbase, ndryshimëve që po bëhen kundër KLANIT PRONTO, ishtarët e këtij Klani e kanë të pamundur për t'u pajtuar , prandaj orvatën për të nxjerrur vjam nga pleshti për të thënë kinse po shkelët Kushtetuta...etj, etj broqkulla propogandistike politike e partiake mafioze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat