Sabina Çudiq dëshmoi! Tani e ka radhën Vlora Çitaku të rrëfehet!

Opinione

Sabina Çudiq dëshmoi! Tani e ka radhën Vlora Çitaku të rrëfehet!

Prof. Dr. Enver Bytyçi, Bota sot Nga Prof. Dr. Enver Bytyçi, Bota sot Më 28 tetor 2021 Në ora: 12:34
Sabina Çudiq dhe Vlora Çitaku

Politikania e Bosnjë-Hercegovinës, Sabina Çudiq, ka zbuluar një episod të asaj çfarë ka ndodhur gjatë viteve 2018-2020 me atë që ne e kemi denoncuar si ndarje të Kosovës. Ajo ka shkruar se Matthew Palmer i kishte thënë asaj në prill të vitit 2019 gjatë një konference në Uashington se "Ndarja e Kosovës ka marrë fund. Palët kanë rënë dakord. Thjesht po presim një moment të përshtatshëm për ta nënshkruar marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë, duke e konsideruar atë si një ngjarje historike".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat