I ka ardhur fundi Sokol Halitit në krye të komunës së Vitisë

Opinione

I ka ardhur fundi Sokol Halitit në krye të komunës së Vitisë

Nga: Arbnor Ademi Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 18:42
Arbnor Ademi

Sokol Haliti, pamja e të cilit duket magjepëse, paraqitet sikur qytetari është interesi i tij i vetëm dhe puna e palodhur është gjëja primare e tij.

Në fakt, ai është një nga personat e shumtë të vendit tonë, synim i të cilëve është vetëm paraja dhe përfitimi personal i tyre.

Nëse ndalemi te fjalët e tij, të cilat duket se e lartësojnë vlerën dhe dashurinë për vendin dhe qytetarët, mendojmë se kjo gjë është e vërtetë. Por, veprat dhe fjalët kanë shumë dallim me njëra-tjetrën duke u bazuar në punën e tij.

Gjatë dy mandatëve të kaluara kishte dhënë shumë premtime. Por, shumica prej tyre u lanë në gjysmë e disa nuk u realizuan fare.

Punësimi partiak ishte gjëja kryesore gjatë këtyre viteve, derisa shumë të rinjë shkollohen në shumë institucione të ndryshme arsimore brenda dhe jashtë vendit. Të punësohesh në komunën e Vitisë, në një mënyrë nënkupton të jesh domosdoshmërisht aktivist i flaktë i z. Halitit.

Sokol Haliti, sa tregohet i dashur me njerëzit dhe shfaqë dëshirën për t'iu ndihmuar, aq më shumë është i djallëzuar brenda vetës së tij dhe një qasje e tillë përbën shqetësim.

“Përshëndetjet” e tij më shumë shfaqin karakterin e servilit ndaj qytetarëve, se sa transmetojnë respekt dhe dashuri për të tjerët.

Ky fakt është në dëmin e qytetarëve, të cilët një pjesë e vogël prej tyre i besojnë ende. Andaj, Sokol Haliti është në fundin e tij politikë, e cila pritet t’i konfirmohet me 14 nëntor.

Qytetarët e Vitisë janë lodhur nga mashtrimet e këtij përsoni, andaj janë të vendosur si kurrë më parë për ndryshim. Pavarësisht lojërave të pushtetit aktual në Viti, humbja e tyre duket e pashmngshme, marr parasysh këtu dëshpërimin e qytetarëve me pushtetin aktual në komunë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat