Pa Amerikën nuk di se ku do të ishte sot Kosova

Opinione

Pa Amerikën nuk di se ku do të ishte sot Kosova

Nga: Gjon Keka Më: 4 qershor 2023 Në ora: 22:36
Autori Gjon Keka

Ndërhyrja e NATO-s u bë me vulën e Amerikës.

KFOR është ruajtësi i madh i paqes, sigurisë dhe stabilitetit në Kosovë me vulën e Amerikës dhe Europës.

Pavarësia e Kosovës u bë me vulën e Amerikës.

Mbi 100 njohje erdhën me kontributin e madh të diplomacisë amerikane tek shtetet e ndryshme të botës.

Ushtria e Kosovës u bë me vulën e Amerikës.

Përmbyllja e plotë e shtetësisë me njohje në mes të Kosovës dhe Serbisë do të bëhet me Amerikën dhe Bashkimin Europian etj.

Pa Amerikën nuk di se ku do të ishte sot Kosova, prandaj me Amerikën krah për krah nëse duam ta forcojmë sovranitetin ,Shtetin dhe të kemi një të ardhme të sigurtë në integrimin e Kosovës ne Bashkimin Europian.

Unë si qytetar i Kosovës e falendrojë Amerikën ,Shtetet mike europiane,KFOR-in etj, dhe i jam mirënjohës përgjithmonë!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat