Tre raste me “Covid 19” brenda Fshatit Olimpik

Sporti

Tre raste me “Covid 19” brenda Fshatit Olimpik

Më: 27 janar 2022 Në ora: 13:37
Tre raste me “Covid 19” brenda Fshatit Olimpik

Organizatorët e Lojërave Olimpike dimërore “Pekin 2022”, kanë bërë me dije se janë regjistruar 15 raste me koronavirus në radhët e sportistëve apo stafëve pjesëmarrëse në këtë event.

Rastet janë regjistruar pas aritjes së tyre në Kinë. 12 raste janë konfirmuar pas aritjes së sportistëve në aeroport, ndërsa 3 raste janë regjistruar në Fshatin Olimpik, gjatë testeve të përditshme, që kryhen aty.

Kështu, ardhja e delegacioneve olimpike në Kinë, që po përgatiten për Olimpiadën, kanë vënë mjaft në panik organizatorët, që kanë shtrënguar masat.

Të gjithë personat e infektuar janë vënë në karantinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat