Tenisti spanjoll hyn në histori pasi mposhti Nadal dhe Djokovic

Tenis

Tenisti spanjoll hyn në histori pasi mposhti Nadal dhe Djokovic

Më: 8 maj 2022 Në ora: 06:26
Carlos Alcaraz

Tenisti spanjoll, Carlos Alcaraz ka mposhtur brenda dy ditësh, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic.

Alcaraz hyn në histori, pasi u bë tenisti i parë që mposhti Nadal dhe Djokovic njëri pas tjetri.

Spanjolli pasi i mposhti dy tenistët më të suksesshëm, ka kaluar në finale të Mastersit që po zhvillohet në Madrid.

Në çerekfinale Alcaraz mposhti Nadal 2:1 me sete. Ndërsa, në finale arriti të mposht edhe Djokovic me të njëjtin rezultat.

Ai do të luajë në finale me fituesin e ndeshjes Stefanos Tsitsipas – Alexander Zverev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat