Dy medalje për Kosovën! Driton Kuka me fjalë të mëdha 

Xhudo

Dy medalje për Kosovën! Driton Kuka me fjalë të mëdha 

Nga: K.G. Më: 27 mars 2022 Në ora: 15:52
Fatjona e Erza

Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë, tha se sot arritën edhe një sukses të radhës në  Athinë të Greqisë, duke fituar dy medalje në Kupën Evropiane U-21.

Edhe një sukses i madh për shtetin e Kosovës, duke iu falënderuar xhudos dhe në veçanti punës së palodhshme të trajnerit Kuka.  

“Kupa Evropiane U-21 Athinë Greqi!

Dy medalje për Kosovën.

Traditë është bë që shtetet që ende s’na njohin, shkojnē xhudistët dhe i njoftojnë me realitetin.

Fatjona (Kasapi) e artë sot ishte në krye të detyrës në kategorinë 57 kg.

Mposhti me radhë garueset nga Izraeli, Polonia, Franca e në finale garuesen turke.
Qasja e saj serioze ka filluar të jap frytet dhe sukseset.

Erza Muminoviq sot fitoj medaljen e bronztë dhe performanca e saj  nuk ishte ajo që realisht e ka  dëshiruar marr parasysh që ishte favorit për medalje të artë.

Në Athinë përshtypje të mirë lan edhe Lorisi e Riosi që arritën të tregojnë që po vjen koha e tyre.

Arritën të shënojnë fitore dhe me pak më shumë taktikë do hynin në zonën e medaljeve.

Dardani fitoj dy luftëra dhe realisht kishte potencial për medalje por diçka  me përqendrimin e tij gjatë luftës nuk ishte si duhet.

Dëbora humbi dhe realisht ka potencial por shumë gjëra duhet ti përmirësoj, e po ashtu të përkushtohet seriozisht sepse s’ka kohë ma për qasje gjysmake”, njofton Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat