Kuka: Distria e ka pas një prej ditëve më të vështira deri me sot 

Xhudo

Kuka: Distria e ka pas një prej ditëve më të vështira deri me sot 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 prill 2022 Në ora: 19:23
Kuka: Distria e ka pas një prej ditëve më të vështira deri me sot 

Xhudistja Distria Krasniqi sot ka treguar klasin e saj, duke fituar medaljen e bronztë në kategorinë – 52 kg në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Agron Kuka, president i Federatës së Xhudos së Kosovës, tha se Disi ka pasur prej ditëve më të vështira. 

Ai ka treguar edhe arsyet pse Disi ka hasur në vështirësi në duelin për medalje të bronztë ndaj gjermanes, Mascha Ballhaus, të cilën e mposhti pas 10 minutave e 29 sekonda. 

“Distria e ka pas një prej ditëve më të vështira deri me sot, natyrisht një prej arsyeve është edhe ndërrimi i kategorisë por edhe arsyeja tjetër është se gjatë luftës repesazh ka pësuar një lëndim i cili ka ndikuar në përformancën e saj.

E mira e gjithë kësaj është që erdhi medalja e Kampionatit Evropian e që e kurorëzon 10 - vjeçarin e medaljeve evropiane radhazi!

Kjo e vërteton punën në vazhdimësi të ekipit kosovar të xhudos”, thotë Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat