Distria nuk ndalet, sigurohet medalja e parë për Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Xhudo

Distria nuk ndalet, sigurohet medalja e parë për Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 14:02
Distria Krasniqi

(E plotësuar) - Distria nuk ndalet, sigurohet medalja e parë për Kosovën në Lojërat Mesdhetare!

Xhudistja, Distria Krasniqi, fiton gjysmëfinalen me Ana Perez të Spanjës dhe kualifikohet në finalen e kategorisë -52 kg.

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, dëshmon cilësitë edhe në Lojëra Mesdhetare  Oran 2022.

Ajo e nisi mbarë garimin, duke mundur qiprioten Sofia Asvesta, kategoria 52 kg.

Xhudistja Distria bëri paraqitje fenomenale.

Disi është favotite e madhe për medalje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat