Kush është modelja shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Berlusconit

Bota e Yjeve

Kush është modelja shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Berlusconit

Më: 7 mars 2021 Në ora: 14:17
Jori Delli

Modelja shqiptare Jori Delli ka mahnitur dhe ka joshur me bukurinë e saj të famshmin Silvio Berlusconi. 

Iltempo shkruan se Delli ishte e ftuar në programin “Tiki Taka”, program të cilin siç duket Berlusconi e ka ndjekur me vëmendje.

I njohur jo vetëm për bizneset por edhe për zgjedhjen e fermave më të bukura, Berlusconi ka telefonuar drejtorin dhe i ka thënë ta lejojë të përshëndes shqiptaren e ftuar.

“Je shumë e bukur, më ke pushtuar,”- mësohet se ka thënë Berlusconi.

Kush është Jori Delli që tërhoqi vëmendjen?

Bukuroshja shqiptare jeton në Torino dhe është një nga fytyrat e Sportitalia. Ajo ka një numër shumë të lartë ndjekësish në rrjetet sociale si dhe ka qenë e fejuara e Simone Camolese, djali i Giancarlo, ish-trajner i Torinos dhe Livornos.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat